informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nie tylko małżeństwa mogą korzystać z odpisów za internet
   Odliczenia za użytkowanie sieci miały poprawić humory internautom, którzy na własnej skórze odczuli drastyczną podwyżkę cen za usługi telekomunikacyjne. Jednak operatorzy niechętnie idą klientom na rękę.
   Kazimierz Beyer z Wrocławia mieszka razem z synem. – Niedawno dowiedziałem się, że ponieważ mieszkamy pod jednym dachem, możemy wspólnie skorzystać z odliczenia za internet – opowiada wrocławianin. – W Telekomunikacji Polskiej powiedziano mi jednak, że faktury na siebie i syna nie dostanę, bo podwójna ulga przysługuje tylko małżonkom. A przecież ślubu ze swoim synem nie wezmę – denerwuje się.
   Postanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie rodzic i dziecko nie mogą skorzystać ze wspólnego odliczenia. – Rzeczywiście, nie wystawiamy wspólnych faktur, jeżeli użytkownicy internetu nie są małżeństwem – przyznaje Maria Piskier z wrocławskiego oddziału TP SA. – Takie rozwiązanie jest oparte o zasady wspólnoty majątkowej.
   Podobnego zdania jest Marta Pietranik z Dialogu: – Jeżeli dawalibyśmy faktury na ojca i syna, to dlaczego nie dać studentom, którzy mieszkają na jednej stancji? – pyta.
   Okazuje się jednak, że jest wyjście z takiej sytuacji. – Rodzic z dzieckiem mogą skorzystać ze wspólnego odliczenia – wyjaśnia Małgorzata Czartoryska z wrocławskiej Izby Skarbowej. Warunek? – Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych musi być podpisana nie z jedną, a z dwiema osobami. Wystarczy więc, że ojciec i syn zrobią aneks do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i z odliczeniem nie będzie żadnego problemu.
   Ulga za korzystanie z internetu została wprowadzona razem z podniesieniem VAT-u za usługi telekomunikacyjne do 22 procent. Jedna osoba może w rocznym zeznaniu odpisać maksymalnie 760 złotych. W przypadku dwóch osób kwota ta jest dwa razy wyższa. Warunkiem jest zachowanie wszystkich faktur za internet.
   Pomimo ulg podatkowych korzystanie z sieci w Polsce jest wciąż drogie. Opłaty z tym związane pochłaniają prawie 4 procent naszych miesięcznych wydatków. Wśród krajów europejskich drożej jest tylko na Słowacji i w Czechach.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.