informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Większy podatek od sprzedaży nieruchomości

   Odpłatne zbycie nieruchomości opodatkowane jest 10-proc. podatkiem od uzyskanego przychodu. Od przyszłego roku podatek ten będzie wynosił 19 proc. osiągniętego dochodu - podaje "Gazeta Prawna".


   Ministerstwo Finansów zaproponowało wprowadzenie nowych rozwiązań w kwestiach dotyczących opodatkowania dochodów ze sprzedaży nieruchomości. W myśl obecnie obowiązujących przepisów, osoba decydująca się na sprzedaż mieszkania zakupionego przed upływem 5 lat, zobligowana jest do uiszczenia 10-proc. zryczałtowanego PIT od przychodu. Od przyszłego roku podatek ten będzie wynosił 19 proc. uzyskanego dochodu. Dla części podatników będą to zmiany korzystne.
   Ministerialny projekt zakłada jednak likwidację pewnych zwolnień od podatku. Sprzedaż mieszkania po 5 latach od jego nabycia, jak również złożenie w urzędzie skarbowym stosownego oświadczenia, w którym zobowiążemy się, że pieniądze ze sprzedaży mieszkania w ciągu kolejnych dwóch lat przeznaczone zostaną na inne cele mieszkaniowe stanowi podstawę do zwolnienia od podatku. Od 2007 roku w każdej z powyższych sytuacji, trzeba będzie zapłacić PIT. Takie rozwiązania z pewnością odbiją się niekorzystnie na wielu podatnikach.
   Nowe zasady będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych ze zbycia nieruchomości oraz praw nabytych od 1 stycznia przyszłego roku. Od 2007 roku podstawą obliczenia podatku przy odpłatnym zbyciu nieruchomości lub ich części, jak również udziału w nieruchomościach będzie - jak czytamy w "GP" - dochód stanowiący różnicę pomiędzy przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw majątkowych a kosztami, powiększony o sumę odpisów amortyzacyjnych dokonanych od zbywanych nieruchomości lub praw.
   Kosztami z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości albo praw będą zaś udokumentowane koszty nabycia lub wytworzenia, powiększone o udokumentowane nakłady poczynione w czasie posiadania tych rzeczy i praw majątkowych. Dochód ze sprzedaży nieruchomości nie będzie łączony z przychodami z innych źródeł, zaś w przypadku gdy odpłatne zbycie nastąpi w drodze zamiany nieruchomości lub praw, dochód będzie ustalany u każdej ze stron umowy.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 17-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.