informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Analitycy oczekują dynamicznego wzrostu kredytów gospodarstw domowych w maju
   Majowa podaż pieniądza M3 pokaże gwałtowny wzrost kredytów dla gospodarstw domowych, wynikający ze wzmożonego trendu zaciągania kredytów mieszkaniowych przed wejściem w życie od 1 lipca ograniczeń w udzielaniu tego typu kredytów, uważają analitycy.
   „Oczekujemy znacznego przyspieszenia dynamiki kredytów gospodarstw domowych – ich wzrost wyniesie w maju 4,5% w ujęciu miesięcznym, a cała podaż pieniądza wzrośnie o 0,8% m/m” – powiedziała Maja Goettig, ekonomistka Banku BPH.
   „Także w czerwcu oczekujemy istotnego przyspieszenia w związku z obawami dotyczącymi ograniczeń w zaciąganiu kredytów walutowych, które wejdą w życie od lipca, natomiast w miesiącach wakacyjnych powinna nastąpić stagnacja” – dodała.
   W kwietniu podaż pieniądza wyniosła 423.333,8 mln zł (wzrost o ok.1,4% m/m), w tym kredyty gospodarstw domowych zamknęły się kwotą 150.730,1(+1,9% m/m).
   Na wzrost wartości kredytów walutowych wpłynie też ostatnie osłabienie złotego, które powoduje zwiększenie się wartości kredytów zaciąganych w walutach obcych, uważa Bartosz Pawłowski, ekonomista ING Banku Śląskiego.
   „Wyraźnie widać, że kredyty gospodarstw domowych rosną, napędzane średnią unijną” – powiedział też Pawłowski.
   Średnie zadłużenie w krajach unijnej „15” wynosi ok. 12 tys. euro na osobę, natomiast w Polsce – ok. 250 euro, jest więc przestrzeń do wzrostów, dodał ekonomista.
   Od 1 lipca zacznie obowiązywać „Rekomendacja S”, w której nadzór bankowy zaleca, aby banki oferowały przede wszystkim kredyty hipoteczne w złotych. Jeśli klient zdecyduje się na kredyt denominowany w walucie obcej, banki będą wyliczać zdolność kredytową tak jak dla kredytów złotowych oraz powiększać kapitał kredytu do wyliczeń o dodatkowe 20%. (ISB)

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 15-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.