informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 105 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Firmom nie leżą gwarancje bankowe

   Zamiast natychmiastowej spłaty roszczeń fiskusa, można przedstawić skarbówce gwarancje bankową. Niewielka ilość przedsiębiorców korzysta jednak z tego rozwiązania - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

   Korzystne rozwiązanie dla firm jakim jest możliwość zastąpienie spłaty podatków gwarancją bankową, istnieje od dwóch lat. Dzięki takiej możliwości przedsiębiorca może uchronić swój majątek przed zajęciem, w przypadku gdy fiskus wysunie wobec niego wątpliwe roszczenia. Gwarancja bankowa zapewnia, że w razie wygranego przez urząd procesu sądowego, skarbówka dostanie swoje pieniądze. Wystawienie gwarancji wiąże się z opłata prowizji, dzięki czemu zarabia również bank.
   W wielu krajach fiskus nie ma prawa do zajęcia majątku firmy przed wydanie wyroku. Ministerstwo Finansów nie chce się zgodzić na rozwiązania propagowane w innych państwach europejskich w obawie przed tym, że w oczekiwaniu na wyrok sądu firmy wyprowadzą aktywa i fiskus nie będzie miał czego zająć. Resort finansów uznał zatem, że dogodnym rozwiązaniem, godzącym interesy obu stron będzie przedstawienie przez przedsiębiorcę poręczenia bankowego zamiast wpłaty gotówki. W tym celu Ministerstwo podpisało z kilkoma bankami stosowne umowy.
   Z informacji bankowych wynika, że możliwość uzyskania gwarancji nie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Konieczność dostarczenia wielu dokumentów wymaganych przez ustawę w celu uzyskania poręczenia, jest jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy. Ponadto przedsiębiorcy często w ogóle nie wiedzą o istnieniu takiej możliwości.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 12-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.