informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 65 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Koniec ery supertanich kredytów walutowych
   Kończy się era supertanich kredytów walutowych w polskich bankach. Przyczynił się do tego Europejski Bank Centralny, który podniósł w czwartek stopy procentowe o 25 punktów bazowych - pisze „Gazeta Prawna”.
   Ekonomiści uważają, że lada moment także centralny bank Szwajcarii podniesie stopy procentowe. Oprocentowanie kredytów we frankach może wzrosnąć wtedy nawet o 1 pkt proc. Prawie natychmiast zmiany te odczują Polacy, którzy w tej walucie zaciągają kredyty mieszkaniowe. Według GP do podwyżek dojdzie najpewniej już na czwartkowym posiedzeniu centralnego banku Szwajcarii. Ekonomiści przewidują, że stopy wzrosną o ok. 25 punktów bazowych. To niewiele, problem jednak w tym, że podwyżek stóp ma być więcej.
   Dariusz Winek, główny ekonomista Banku Gospodarki Żywnościowej, uważa, że dojdzie w tym roku do dwóch podwyżek, w sumie o 50 punktów bazowych. Natomiast analityk TMS Brokers, Marek Rogalski szacuje, że w tym roku będą trzy podwyżki, w sumie o 75 pkt bazowych. Najwięksi pesymiści uważają, że oprocentowanie kredytów we frankach szwajcarskich może wzrosnąć w ciągu roku nawet o 1 pkt proc.
   „Gazeta Prawna” pisze, że najbardziej skutki podwyżek odczują ci klienci, którzy zadłużyli się na wyższe kwoty. Natomiast osoby, które dopiero myślą o pożyczce, mogą jej nie otrzymać. Szczególnie po 1 lipca, kiedy wzrosną wymagania banków dotyczące zdolności kredytowej klientów decydujących się na kredyt walutowy.
   Dziennik zwraca uwagę, że zagrożeniem dla budżetów domowych może być również umocnienie się franka szwajcarskiego względem złotego. To również podnosi koszt zadłużenia. Analitycy uważają, że obserwujemy raczej długoterminowy trend umacniania się polskiej waluty, jednak czarnego scenariusza nie można wykluczyć.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 12-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.