informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dotacje będą, tylko nie wiadomo kiedy

   Ministerstwo Gospodarki zapowiedziało, że unijne dotacje na inwestycje przekazane zostaną "w najbliższym czasie". Przedsiębiorcy jednak wciąż nie wiedzą, kto je otrzyma - podaje "Rzeczpospolita".


   Informacje w sprawie unijnych dotacji miały trafić do wnioskodawców najpóźniej 31 maja. Jak podaje Rzeczpospolita dotacje z programu "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" zostaną zmniejszone z zapowiadanych 166 mln zł do 50 mln zł. Pula owych środków zostanie rozdzielona w konkursie, który zakończy się 30 czerwca, co oznacza, że najwyżej 6 firm otrzyma wsparcie finansowe.
   Taki stan rzeczy spowodowany jest sprzecznością ustawy o finansowym wspieraniu inwestycji, która reguluje kryteria oceny wniosków ze zobowiązaniami, które przyjęła Polska, wchodząc w struktury unijne. Zgodnie z tymi zobowiązaniami jedynie 25 proc. z 1,2 mld zł przeznaczonych dla firm trafi do dużych przedsiębiorstw. W praktyce okazało się, że proporcje te są odwrotne, gdyż tylko ćwierć z tych pieniędzy przeznaczono dla sektora MSP. Prace prowadzone obecnie przez resort rozwoju regionalnego i gospodarki mają dostosować polskie prawo do wymagań unijnych.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 09-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.