informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki chcą wiedzieć o nas coraz więcej
   Już 15 mln osób i 30 mln rachunków kredytowych znajduje się w bazie danych Biura Informacji Kredytowej – pisze „Gazeta Prawna”. Efekt tego jest taki, że niesolidni dłużnicy mają coraz większe problemy z uzyskaniem kredytu w kolejnym banku.
   Banki chętnie korzystają z usług BIK. W maju liczba udostępnionych raportów kredytowych przekroczyła 925 tys. Banki sprawdzają swoich klientów nie tylko przed udzieleniem kredytu, ale także w trakcie jego spłaty i przed odnowieniem karty kredytowej lub kredytu odnawialnego. Tylko w kwietniu BIK udostępnił 24 tys. raportów monitorujących osoby, które zaciągnęły długoletni kredyt.
   Raport BIK, który otrzymuje bank, zawiera dane identyfikacyjne, numery dokumentów tożsamości, adresy zamieszkania – aktualne oraz te, którymi klient posługiwał się w przeszłości i oczywiście historię kredytową oraz dane na temat obecnego stanu zadłużenia. BIK przekazuje także informacje o tym, w ilu bankach klient starał się o kredyt, nawet jeśli go nie zaciągnął.
   Część monitoringu spada na barki samych kredytobiorców. Banki często zastrzegają obowiązek przekazywania przez klienta określonych informacji, nie tylko tych, które są związane z sytuacją finansową. Niektóre banki nakładają na kredytobiorcę obowiązek uzyskiwania zgody na zaciąganie kolejnych kredytów.
   Nie tylko banki, ale także osoby prywatne mogą otrzymać informacje, które posiada na ich temat Biuro Informacji Kredytowej. Raz na pół roku za darmo, a jeśli chcemy częściej, musimy zapłacić każdorazowo 30 zł. Miesięcznie na taką samolustrację decyduje się ponad 3 tys. klientów banków, a trzy lata temu było to zaledwie 1 tys. osób – czytamy.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 09-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.