informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 79 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bunt przeciw zbyt drogim mieszkaniom
   "Rzeczpospolita" pisze, że szykuje się protest deweloperów przeciwko politykom i urzędnikom. Chcą zmian w prawie, które pozwolą budować więcej. Firmy budowlane twierdzą, że gdyby prawo było lepsze, to ceny mieszkań mogłyby spaść o ponad jedną dziesiątą.
   Deweloperzy rozpoczną publiczną dyskusję o zniesieniu barier administracyjnych. Frimy chcą szybkiego uchwalenia ustawy o VAT z określeniem definicji budownictwa społecznego - czytamy w "Rzeczpospolitej". Żądają zmian prawa budowlanego oraz nowelizacji o ustawy o planowaniu przestrzennym. Obecne przepisy powodują bowiem, że deweloperzy budują mniej niżby mogli. Także przez to droższe są mieszkania.
   "Rzeczpospolita" pisze, że warto powalczyć o obniżkę cen, ponieważ od kilku lat szybko rosną. W centrach miast cena metra kwadratowego często przekracza 10 tysięcy złotych. Dzieje się tak, bo brakuje nowych działek budowlanych. W Warszawie, w ciągu ostatnich lat grunty zdrożały o 200-300 procent.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 08-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.