informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Siedem miliardów euro dla polskich firm
   Siedem miliardów euro dostaną polskie firmy z unijnego budżetu na badania i rozwój. Tym samym pojawiła się szansa, że w ciągu czterech lat uda nam się dogonić inne kraje Unii pod względem wydatków na te cele. Pieniądze pochodzą z programu „Innowacyjna gospodarka”, który będzie realizowany w latach 2007 – 2013.
   Polska jest wśród tych krajów UE, które najmniej wydają na badania i rozwój. Średnia unijna wynosi 1,9 proc. PKB, my wydajemy 0,58 proc PKB. Zgłaszamy najmniej patentów, eksportujemy mało wyrobów wysoko przetworzonych, krajowe firmy niewiele inwestują we własne technologie. Z założeń sfery reformy sfery badawczo-rozwojowej wynika, że do 2010 roku nakłady na badania i innowacje w Polsce zwiększą się do 2,2 proc. PKB.
   Pieniądze mogą otrzymać te instytucje, które prowadzą najważniejsze z gospodarczego punktu widzenia prace. W czerwcu zakończy się ocena ponad 950 działających w kraju jednostek badawczo-rozwojowych. Zostanie powołane narodowe centrum badań i rozwoju, dzięki któremu nastąpi koncentracja bardzo rozdrobnionego w kraju potencjału badawczego.
   W Polsce jedynie jedna trzecia prac rozwojowych finansowana jest przez firmy, podczas gdy w Unii wskaźnik sięga 54 proc. Do tej pory wszystkie firmy w Polsce wydawały rocznie na nowe technologie kilkakrotnie mniej niż, np. Fiat. W krajowych firmach tylko 10 proc. pracowników zajmuje się innowacjami, w krajach Unii aż 50 proc.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 07-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.