informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 44 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Odpowiedzialność za długi eksmałżonka

   Małżonek może odpowiadać za długi byłego współmałżonka. Warunki do zaistnienia takiej sytuacji zajdą wówczas, gdy okaże się, że obowiązek podatkowy powstał przed uprawomocnieniem się rozwodu i nie doszło do jego przedawnienia.


   Stanowisko jakoby małżonkowie nie mogli dostać wezwania do spłaty długów byłych współmałżonków z uwagi na przedawnienie się obowiązku podatkowego, zajął Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w sprawie dotyczącej podatku dochodowego.
   Podatniczka została zawezwana do uregulowania zaległości podatkowych byłego męża, z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku zryczałtowanego. Urząd skarbowy odmówił umorzenia postępowania w powyższej sprawie, izba skarbowa zaś zgodziła się jedynie na umorzenie podatku dochodowego. W ocenie izby podatek ryczałtowy należy zapłacić, gdyż w momencie, w jakim powstał obowiązek podatkowy, kobieta była współwłaścicielką obciążonego majątku.
   Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zajął z goła odrębne stanowisko, uznając, że podatniczka nie jest zobligowana do zapłaty żadnego z podatków, bowiem jej skarga została złożona przed wejściem w życie przepisu definiującego 3-letni okres przedawnienia zobowiązań podatkowych byłych współmałżonków. Ponadto zgodnie z treścią wcześniejszych przepisów Ordynacji podatkowej, podatki współmałżonka nie powinny obciążać skarżącej, z uwagi na to, iż uległy one przedawnieniu. Jednak taka wykładnia odnosi się jedynie do tych przypadków, których skarga złożona została przed 1 stycznia 2003 r.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 06-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.