informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Internetowi prezesi zarabiają dolara
   Terry Semel, prezes internetowego giganta Yahoo, będzie zarabiał rocznie... 1 dolara

   Taką decyzję podjął zarząd Yahoo, przedłużając kontrakt z Semelem. Zamiast 600 tys. dol (tyle wyniosła zeszłoroczna pensja), przez najbliższe trzy lata będzie zarabiał on symbolicznego dolara. Nie jest to jednak wynik skąpstwa Yahoo, tylko część planu motywacyjnego, który ma zatrzymać Semela w spółce.
   Portfel 63-letniego menedżera specjalnie na tym nie ucierpi - w ciągu ostatnich trzech lat Semel na sprzedaży akcji Yahoo zarobił już prawie 430 mln dol.
   Teraz jako rekompensatę Semel co roku będzie miał prawo do pakietu miliona akcji Yahoo. Dodatkowo w 2008 r. będzie mógł dokupić 6 milionów akcji spółki po ustalonej już cenie 31,59 dol.
   Obniżenie wynagrodzenia nie jest niczym nowym wśród szefów dużych spółek giełdowych. Po dolarze pobierał już Steve Jobs, szef Apple Computer (uzbierał już ponad 1 proc. udziałów w spółce), i John Chambers, prezes Cisco Systems. O krok dalej poszli Sergey Brin i Larry Page - założyciele Google. Nie dość, że na własną prośbę obcięli swoje pensje do dolara, to zrezygnowali też z premii, dodatków i opcji na akcje. Na wcześniej sprzedanych akcjach każdy z nich zarobił po ponad 1 mld dol.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 05-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.