informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 80 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy pożyczają zanim banki ograniczą kredyty walutowe
   Do końca czerwca banki muszą zaostrzyć kryteria przyznawania kredytów walutowych. A od przyszłego roku nadzór bankowy może wprowadzić dalsze ograniczenia – pisze „Gazeta Wyborcza”.
   Nadzór bankowy chce ograniczyć udzielanie kredytów walutowych, ponieważ twierdzi, że z kredytami walutowymi wiąże się zbyt duże ryzyko kursowe. Dlatego od lipca osoby, które wybiorą kredyt mieszkaniowy we frankach mogą go otrzymać o kilkanaście procent niższy. Niższa w stosunku do zdolności kredytowej rata ma zagwarantować że klientowi nie zabraknie pieniędzy, nawet jeżeli kurs złotego znacznie spadnie.
   „Gazeta” pisze, że dlatego też wielu kredytobiorców chce zdążyć z podpisaniem umowy kredytowej przed wprowadzeniem ograniczeń. - Drugi kwartał może być na rynku kredytów hipotecznych rekordowy - uważa Andrzej Powierża, analityk BDM PKO BP. Gorączka w bankach już się zaczęła, co widać po puchnących portfelach banków, które specjalizują się w udzielaniu kredytów frankowych.
   Jednocześnie w Komisji Nadzoru bankowego trwają prace nad dalszymi ograniczeniami dla kredytów walutowych, które miałyby wejść w życie na początku przyszłego roku. Nadzór chce, by banki udzielały kredytów w walutach osobom, które mogą się wykazać przynajmniej 30 proc. wkładem własnym.
   Jak podaje dziennik, banki mogłyby oferować kredyty walutowe np. na 100 proc. wartości nieruchomości, ale musiałyby wtedy tworzyć wyższe niż dziś rezerwy. A to wymusiłoby podniesienie cen kredytów frankowych.
   Według portalu Money.pl po wejściu w życie nowych przepisów dostęp do kredytu mieszkaniowego straci nawet 50-70 tys. rodzin rocznie. Jest to około jednej piątej wszystkich kredytobiorców. Utrudnienie dostępu do tańszych kredytów frankowych natychmiast odbije się na mniejszej liczbie kupowanych mieszkań i może zahamować rozwój całej branży budowlanej.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.