informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Liczba Polaków pracujących w Szkocji może wkrótce sięgnąć 100 tys.
   Liczba Polaków pracujących w Szkocji może już wkrótce sięgnąć 100 tys., ponieważ przyciąga ich m.in. perspektywa dobrze płatnej pracy - pisze środowy szkocki dziennik "The Scotsman".

Problemem może jednak stać się to, iż Polacy mają zbyt wysokie kwalifikacje do prac, które wykonują; po pewnym czasie, w poszukiwaniu lepszych możliwości profesjonalnego rozwoju, mogą wyjechać gdzie indziej lub wrócić do siebie.
   - Polacy mogą więcej zarobić w Szkocji w fabryce ryb, niż w Polsce pracując w biurze lub szkole. Mamy wielu wysoko wykwalifikowanych Polaków przyjeżdżających do fizycznych prac, od których wielu Szkotów odwraca się plecami - powiedziała gazecie Julie Inglis z agencji pośrednictwa pracy.
   - Mam ok. 20 przyjaciół Polaków, którzy przyjechali do Inverness (górski region Szkocji). Większość z nich to absolwenci z dyplomami, ale gdzie pracują? W restauracjach, hotelach i fabrykach. Wprawdzie żyje im się lepiej niż w Polsce, ale nie wiedzą, czy zostaną, bo nie chcą stale wykonywać tej samej pracy - powiedział gazecie imigrant z Polski. Dodał, że potrzeba większej liczby klas nauki języka angielskiego, polskich gazet i produktów żywnościowych, a także lepszego dostępu do prac odpowiadających kwalifikacjom imigrantów.
   Zdaniem działającego w Inverness Stowarzyszenia Polaków, brak służb wspierających imigrantów i ambitnych możliwości zawodowego rozwoju na rynku pracy oznacza, iż nowoprzybyli imigranci mogą nie chcieć zostać w regionie na dłużej.
   Szkockie władze spodziewają się dalszego napływu imigrantów z Polski w tym roku i myślą o przygotowaniu dla nich pakietu informacyjnego po polsku.
   Wsparcie dla imigrantów w formie pomocy w zaaklimatyzowaniu się, przeszkoleniu zawodowym i w nawiązywaniu społecznych kontaktów, to - według Inglis - sprawdzone i najlepsze sposoby skłonienia imigrantów do pozostania.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 04-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.