informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jeśli urzędnik pomylił się, żądaj odszkodowania

   Organ podatkowy, którego błędna decyzja doprowadziła do powstania szkody, winien wypłacić odszkodowanie.


   W przypadku, gdy zasadnicze egzekwowanie podatków okazuje się być błędną decyzją organy podatkowego, uzasadnione jest dochodzenie odszkodowania od urzędu, który wydał nieprawidłowe orzeczenie i  powziął niezgodne z prawem postępowanie egzekwujące.
   Odszkodowanie przysługuje podatnikowi wówczas, gdy wydaną przez organ podatkowy decyzję, uchylono w toku podjętego postępowania lub uznano za nieważną. W przypadku odmowy lub przyznania odszkodowania w niższej wysokości niż tego żądano, poszkodowanemu przysługuje prawo wniesienia powództwa do sądu powszechnego. W myśl art. 361 par. 2 kodeksu cywilnego, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby szkody nie wyrządzono.
   Zgodnie z art. 77 konstytucji, prawo do wynagrodzenia szkody przysługuje za niezgodne z prawem działanie organu. Warunkiem otrzymania odszkodowania będzie zatem stwierdzenie, iż decyzja organu podatkowego, która spowodowała szkodę na rzecz podatnika, jest niezgodna z prawem. W myśl uchwały 7 sędziów Sądu Najwyższego z 26 kwietnia 2006 r. podatnik ma prawo do pełnej rekompensaty za wdrożenie w życie wadliwej decyzji, nie może bowiem ponosić ryzyka, które pociąga za sobą zasada natychmiastowej wykonalności decyzji podatkowych.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.