informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Penetracja telefonii komórkowej przekroczy 100% w 2007 r.
   Warszawa, 01.06.2006 (ISB) – Operator sieci Orange, PTK Centertel, szacuje, że w przyszłym roku penetracja telefonii komórkowej przekroczy 100%. Na koniec pierwszego kwartału wynosiła ona, według oceny firmy, 80,5%, a liczba użytkowników komórek wynosiła wówczas 30,7 mln osób, poinformował Centertel w czwartkowym komunikacie.
   Według Centertela, oczekiwany szybki wzrost penetracji i rosnące natężenie ruchu w telefonii komórkowej to jedna z przesłanek wskazująca na to, że rynek telefonii mobilnej jest konkurencyjny i nie ma potrzeby, by interweniował na nim państwowy regulator, czyli Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).
   „W związku z wysoką konkurencyjnością rynku telefonii komórkowej w Polsce, PTK Centertel sp. z o.o. wnosi o uznanie rynku dostępu i rozpoczynania połączeń w publicznych ruchomych sieciach telefonicznych za rynek w pełni konkurencyjny, nie wyznaczanie kolektywnej pozycji znaczącej oraz nie nakładanie obowiązków regulacyjnych na operatorów komórkowych” – czytamy w stanowisku Centertela przekazanym UKE w ramach konsultacji projektu decyzji Urzędu, która ma nałożyć na operatorów komórkowych obowiązek m.in. roamingu krajowego.
   „Rynek w Polsce w porównaniu do innych nieuregulowanych rynków europejskich charakteryzuje się: mniejszym stopniem koncentracji, większym wskaźnikiem wzrostu penetracji oraz większym spadkiem cen. Rynek operatorów mobilnych jest nieregulowany w większości krajów UE (jedynie na Cyprze, w Norwegii, Słowenii i Hiszpanii), a pozycja kolektywna operatorów jest zupełną rzadkością (tylko w Hiszpanii)” – argumentuje swoje stanowisko Centertel.
   Według Centertela, wejście na rynek nowych operatorów ułatwia przenośność numerów dostępna w ofertach post-paid i pre-paid.
   Konsultacje projektu decyzji w sprawie nałożenia na polskich operatorów komórkowych obowiązków regulacyjnych, m.in. obowiązku zapewnienia roamingu krajowego (umożliwiającego wejście na rynek na warunkach narzuconych przez UKE operatorów wirtualnych) zakończyły się 29 maja (wtedy swoją opinię złożył Centertel), ale do wydania decyzji konieczna jest jeszcze notyfikacja jej projektu przez Komisję Europejską.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.