informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 50 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy chcą zaciągać kredyty hipoteczne w bankach za granicą
   Warszawa 30.05.2006 (ISB) – Jedna czwarta Polaków weźmie kredyt walutowy w banku zagranicznym, jeśli nadzór bankowy wprowadzi ograniczenia dostępności walutowych kredytów hipotecznych w Polsce, wynika z najnowszego badania TNS-OBOP dla Instytutu Globalizacji, opublikowanego we wtorek.
   25% Polaków skorzysta z oferty banku zagranicznego, działającego w Polsce na zasadzie paszportu europejskiego i sięgnie po tańszy kredyt hipoteczny, jeśli wejdą w życie ograniczenia w udzielaniu kredytów hipotecznych w walutach obcych, wynika z badań przeprowadzonych w dniach 11-15 maja na grupie 1003 osób.
   Z badań wynika jednocześnie, że aż 49% Polaków zamierza sięgnąć po kredyt na mieszkanie w złotówkach, a 16% po kredyt we frankach szwajcarskich. Co dziesiąty Polak deklaruje, że starałby się o kredyt w euro, a tylko 3 % osób wzięłoby kredyt dolarach amerykańskich.
   „Mimo, że Polacy i tak chętnie wezmą kredyt złotówkowy, bankowcy chcą ich do tego zmusić. Badanie doskonale pokazuje siłę samoregulacji rynku. Polacy są ostrożni i świadomi ryzyka kursowego. Dodatkowe regulacje są zbędne” – uważa Tomasz Teluk, dyrektor Instytutu Globalizacji.
   Od 1 lipca zacznie obowiązywać „Rekomendacja S”, w której nadzór bankowy zaleca, aby banki oferowały przede wszystkim kredyty hipoteczne w złotych. Jeśli klient zdecyduje się na kredyt denominowany w walucie obcej, banki będą wyliczać zdolność kredytową tak jak dla kredytów złotowych oraz powiększać kapitał kredytu do wyliczeń o dodatkowe 20%.
   Jak zauważa Kamil Kajetanowicz z Centrum im. Adama Smitha, w wyniku wprowadzenia nowych regulacji, część osób straci zdolność kredytową, bo wymagane raty kredytu w złotych będą wyższe, niż kredytu denominowanego w innej walucie.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 31-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.