informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mamy prawie 7-proc. wzrost PKB!
Wzrost gospodarczy w I kwartale wyniósł 6,9 proc. PKB - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Żaden z analityków nie spodziewał się takiego wyniku.
Dane ogłoszone w środę przez GUS zaskoczyły rynek finansowy. Ekonomiści spodziewali się, że wzrost gospodarczy będzie wyższy niż 6 proc., może nawet 6,5. Prognoza NBP mówił a 6,4 proc.
Głównym motorem wzrostu okazał się eksport i popyt wewnętrzny. Inwestycje wzrosły o 3,5 proc. To już wyraźny wzrost w porównaniu z wynikiem z ostatniego kwartału ubiegłego roku (0,1 proc.), ale daleko od zapisanych przez rząd w budżecie 12 proc. w całym 2004 roku.
W pierwszych trzech miesiącach tego roku bardzo szybko rozwijał się przemysł - wartość dodana wzrosła o 14,5 proc. Wyraźnie przyspieszyły też usługi (wzrost o 5,7 proc.). W tyle zostawało budownictwo (spadek o 3,9 proc.), wiemy jednak już że w kwietniu i w budownictwie nastąpił ogromny przełom.
Rząd przewiduje, że w tym roku wzrost gospodarczy wyniesie 5,7 proc., a w przyszłym 5 proc. PKB.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 09-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.