informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 43 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dotacje czekają na chętnych

   Przedsiębiorcy mogą przez cały czerwiec składać wnioski o dotacje inwestycyjne, współfinansowane z funduszu unijnego. W nieco krótszym terminie mogą starać się o środki na ochronę środowiska i doradztwo, misje gospodarcze oraz targi i badania.


   W ramach poddziałania "Wsparcie dla przedsiębiorstw dokonujących nowych inwestycji" (sektorowy program operacyjny "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw") właściciele małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw mogą się starać o dofinansowanie wynoszące nawet 40 mln zł.
   Znowelizowane przepisy dotyczące dofinansowania zawarte w ustawie o finansowym wspieraniu inwestycji (Dz.U. z 2002 r. nr 41, poz. 363 z późń. zm) wprowadziły termin "dana inwestycja" zamiast starego "nowa inwestycja". Zgodnie z tymi zmianami, do wniosku należy dołączyć dane o pomocy publicznej uzyskanej przez właściciela przedsiębiorstwa na realizację planowanej inwestycji czy też na stworzenie nowych miejsc pracy. Wcześniej do wniosku dołączało się informacje o pomocy publicznej, jaką uzyskało się w kolejnych trzech latach poprzedzających dzień, w którym złożono wniosek. Przedsiębiorcy, którzy działali na rynku krócej, byli zobowiązani do przedłożenia informacji o pomocy publicznej za cały okres działalności. Wnioski o dofinansowanie z tego działania oraz wymagane załączniki trzeba złożyć w terminie od 1-30 czerwca w Ministerstwie Gospodarki Warszawa, plac Trzech Krzyży 3/5; tel. (0-22) 693-52-54).
   Przedsiębiorcy, których interesuje dofinansowanie inwestycji powiązanych z ochroną środowiska muszą złożyć dokumenty do 26 czerwca. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Warszawa, ul. Konstruktorska 3 a, tel. (022) 849-00-79).
   Wnioski na dofinansowanie badań przemysłowych i przedkonkurencyjnych należy składać do dnia 29 grudnia 2006 roku. Punkt przyjmowania wniosków znajduje się w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Warszawa, ul. Wspólna 1/3, tel. (0-22) 529-27-18).
   Właściciele mikro-, małych, średnich i dużych firm zainteresowani dofinansowaniem ich udziału w zagranicznych targach czy też misjach mogą składać aplikacje aż do wyczerpania środków na ten cel w Ministerstwie Gospodarki (tel. (0-22) 693-46-88).
   Przedsiębiorcy zainteresowani doradztwem z zakresu pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, obowiązujących norm i certyfikatów obowiązujących w Unii czy też łączenia się firm mają 5 terminów na złożenie wniosków: do: 14 lipca, do 15 września, do13 października, 10 listopada i 8 grudnia 2006 r.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 29-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.