informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 39 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Opodatkowane giełdy internetowe

   Na giełdach internetowych często oferowane są rzeczy używane, których sprzedaż niekiedy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych - podaje "Gazeta Prawna". 
   Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych nie zawiera definicji rzeczy używanej. Podatek od czynności cywilnoprawnych nie obejmuje rzeczy ruchomych, których wartość giełdowa nie jest wyższa niż 1 tys. zł. Jeżeli cena sprzedaży takiej rzeczy nie przekracza wymienionej kwoty, nie ma znaczenia przez jak długi okres znajdowała się ona w posiadaniu nabywcy i czy była przez niego używana. Kwota 1 tys. zł odnosi się do wartości rzeczy będącej przedmiotem jednej giełdowej transakcji.
   W przypadku, gdy przedmiotem sprzedaży na aukcji internetowej będą prawa z licencji oprogramowania komputerowego lub inne, wówczas niezależnie od kwoty za jaką zostaną one sprzedane, powstanie obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, a tym samym złożenia deklaracji PCC-1.
   Opodatkowaniu nie podlega natomiast sprzedaż przedmiotów niezwiązanych z działalnością gospodarczą gdy zostały one nabyte za cenę niższą niż 1 tys. zł i upłynęło 6 miesięcy od czasu ich nabycia.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 27-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.