informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak wyszkolić pracowników za pieniądze z EFS
Pracodawco! Tak dobrze jeszcze nie miałeś. Unia Europejska rozdaje pieniądze, abyś wysłał swoich ludzi na szkolenia, staże i studia podyplomowe.
• Za dokształcanie pracowników przedsiębiorca nie płaci nic lub tylko część ceny szkolenia (maks. 65 proc.)
• Minimalny projekt to 15 tys. euro. Małe firmy mogą tworzyć konsorcja, aby móc skorzystać z tych pieniądzy.
• Pieniądze będzie przyznawać Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W najbliższych tygodniach poda od kiedy zacznie przyjmować wnioski, pierwsze granty rozdzieli w sierpniu.
• Przy rozdzielaniu grantów premiowana będzie współpraca przy tworzeniu projektu między instytucją szkoleniową a przedsiębiorstwem, które chce wyszkolić pracowników.
• Wnioski o unijne pieniądze może składać tylko instytucja szkoleniowa.
• Ostatnie projekty o dofinansowanie muszą być podpisane do 31 grudnia 2006 r. Po tym czasie polscy przedsiębiorcy stracą szansę na dofinansowanie szkoleń.
EFS pozwala wysłać pracowników na każde szkolenie podnoszące już zdobyte przez pracownika kwalifikacje albo pozwalające mu zdobyć nowe. Mogą to być zarówno tzw. szkolenia "miękkie" (np. z asertywności, zdolności przywódczych, odporności na stres), jak i "twarde" (np. techniki sprzedaży, podstawy księgowości).
Z punktu widzenia EFS ważne jest natomiast, czy są to szkolenia:
• ogólne, czyli takie, które przydadzą się pracownikowi w każdej pracy (np. szkolenia komputerowe, językowe, z zarządzania czasem);
• specjalistyczne, które sprawdzą się tylko w twojej firmie (np. obsługa specjalistycznego programu komputerowego lub maszyny).
Dlaczego to takie ważne? Bo od tego zależy, jaką część kosztów szkolenia pokryje Unia Europejska (szczegóły w następnym rozdziale).


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 08-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.