informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Handlowcy pilnie poszukiwani
   Analizą objęto ponad 22 tys. ofert pracy zamieszczonych na portalu. Były to oferty skierowane do kandydatów z wyższym wykształceniem, nie badano ofert urzędów administracji publicznej i tych skierowanych do studentów lub pracowników fizycznych.
15 proc. wszystkich ogłoszeń stanowiły te z gałęzi handlowej i w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku, ich liczba wzrosła trzykrotnie. Ponad 8 proc. ofert było związanych z poszukiwaniem specjalistów od obsługi klienta. Przemysław Gacek, prezes Pracuj.pl. wyjaśnia, że tak duża liczba ofert dla specjalistów od pozyskiwania i obsługi klientów świadczy o tym, że firmy starają się poprawić swoją konkurencyjność.
   Oprócz sprzedawców i handlowców najchętniej poszukiwani są inżynierowie-specjaliści od przemysłu ciężkiego oraz telekomunikacji i zaawansowanych technologii. Co jedenasta oferta zamieszczona w portalu dotyczy tych branż. Zdaniem Przemysława Gacka, jest to odzwierciedlenie światowych tendencji. Wzrost gospodarczy koncentruje się na zaawansowanych technologiach oraz na wydobyciu i przetwórstwie surowców. Inżynierowie byli częściej poszukiwani niż specjaliści od finansów czy informatycy. Po ok. 6 proc. ofert to te dotyczące przemysłu lekkiego, nieruchomości, budownictwa oraz finansów, ubezpieczeń i bankowości. Najmniej poszukiwane zawody to prawnicy, nauczyciele i szkoleniowcy.
   Największa liczba ofert pracy jest na Mazowszu, skąd pochodziło co trzecie ogłoszenie. Przemysław Gacek tłumaczy, że wzrost liczby ofert z województwa mazowieckiego można tłumaczyć dobrą koniunkturą gospodarczą oraz - paradoksalnie - wzrastającą liczbą miejsc pracy w innych regionach i emigracją specjalistów za granicę. Ktoś musi zastąpić tych opuszczających Warszawę.
   Pod względem ofert pracy województwo dolnośląskie awansowało z czwartego na drugie miejsce. Z tego rejonu pochodziła co dziesiąta oferta. Wpływ na taki stan rzeczy miały inwestycje zagraniczne. Zaobserwowano również wzrost liczby ofert z zagranicy. Według prezesa P. Gacka z rekrutacji przez internet w pierwszych trzech miesiącach br. chętnie korzystają duże koncerny, jak i małe firmy. Jest to spowodowane dużą skutecznością internetowych ofert oraz niskimi kosztami rekrutacji.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 24-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.