informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 87 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak kupić samochód od firmy i nie płacić PCC

   Kupno samochodu od firmy, która jest podatnikiem VAT zwalnia kupującego od zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Przy rejestracji takiego auta niezbędne jest jednak okazanie faktury VAT - podaje "Gazeta Prawna".


   Większość podatników kupujących samochody w przeciągu 14 dni od daty zawarcia umowy musi wypełnić deklarację PCC-1 i uiścić podatek od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2 % ceny sprzedaży. Urząd może sam określić cenę podatku należnego na podstawie wartości rynkowej samochodu, jeżeli uzna, że jest ona zaniżona.
   Podatku od czynności cywilnoprawnych można uniknąć, jeżeli samochód zostanie zakupiony od podatnika VAT. W takim przypadku należy pamiętać, by sprzedający auto wystawił fakturę VAT potwierdzającą dokonanie transakcji. Dokument ten będzie bowiem stanowił podstawę dalszych działań i rozliczeń, pod warunkiem, że znajdą się na nim wszystkie niezbędne informacje dotyczące sprzedającego i nabywcy, daty dokonania transakcji, przedmiotu sprzedaży, stawki podatku oraz kwoty należności wraz z naliczonym podatkiem.
   Ograniczony zakres opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych i podatkiem od towarów i usług sprawia, że zakup samochodu od podatnika VAT może uchronić nas przed zapłatą podatku. Opodatkowaniu nie podlegają czynności cywilnoprawne, wówczas gdy przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub jest zwolniona od tego podatku na podstawie odrębnych przepisów. Potwierdzenie zakupu samochodu fakturą VAT zwalnia zatem od płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych, nie ma zatem obowiązku składania deklaracji PCC-1.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 21-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.