informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: admin, aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przelew z internetu już nie za darmo
   Już niemal wszystkie wielkie banki każą sobie płacić za przelewy internetowe. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” wzrost opłat to efekt pogoni banków za rekordowymi zyskami.
„Prezesi chcą dalej bić rekordy. A rosnąca konkurencja i spadające marże na rynku kredytów sprawiają, że chciwym okiem spoglądają na posiadaczy kont osobistych. I wyciskają ich jak cytrynę.” – czytamy w „Gazecie”.
   Przedstawiciele banków nieoficjalnie przyznają, że ryzyko ucieczki klientów do innego banku jest małe. Z zamknięciem konta wiąże się bowiem szereg czynności. Trzeba oddać karty, wyrównać debety, przenieść zlecenia stale i polecenia zapłaty.
   Dlatego bankowcy nie mają skrupułów i jeden po drugim wprowadzają opłaty za klikanie myszką. Tłumaczą, że przelewy przez internet wciąż pozostaną dużo tańsze niż te wykonywane osobiście w oddziale. Podwyżka opłat to dla banku czysty zysk, ponieważ koszt obsługi takiej operacji to tylko kilka groszy. 
   Wprowadzenie opłat za przelewy internetowe nie jest zaskoczeniem. To już standard – mówi Dorota Kossowska, z Open Finance. - Banki szukają coraz to nowych możliwości powiększenia zysków. Opłaty w skali jednostkowej nie są duże, bo wahają się od 50 gr do-1 zł. To mniej niż bilet na autobus miejski, którym klient mógłby dojechać do oddziału – dodaje.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.