informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Benzyna z węgla za 2,5 mld dolarów
   Dwa i pół miliarda dolarów ma kosztować inwestycja na Śląsku, dzięki której z węgla kamiennego będzie wytwarzana benzyna i gaz. Takie paliwo miałoby ceny porównywalne do tych, które są aktualnie na rynku. Jak powiedział wiceminister gospodarki Paweł Poncyljusz instalacja byłaby dla Polski sposobem na oszczędności, zyski a także niezależność energetyczną choć powstanie nie prędzej niż za kilka lat.
   Jako możliwe miejsca na inwestycje wiceminister gospodarki wskazał kopalnie "Piast" i "Ziemowit", gdyż jest tam duże zasiarczenie złóż. To właśnie eliminowanie skutków spalania takiego węgla stanie się w przyszłości nieopłacalne i w ten sposób złoża mogłyby znaleźć nowe zastosowanie.
   Ministerstwo Gospodarki będzie koordynować ten projekt a rząd ma się wypowiedzieć w tej sprawie w ciągu miesiąca. Zapis dotyczacy nowej technologii znajdzie się także w "Strategii dla węgla". Do końca czerwca ma powstać jej wstępny plan. Dokument zawierać będzie kwestie wydobcia, zatrudnienia i aktywizacji zawodowej w górnictwie.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.