informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polskie firmy chcą uciekać z kraju

   Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw stracili już nadzieję na szybkie zmiany przepisów i obniżenie kosztów pracy w Polsce. Dlatego myślą o wyprowadzce z naszego kraju.


   Wczoraj Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan (od sześciu lat monitoruje sytuację małych i średnich przedsiębiorstw) ogłosiła raport o konkurencyjności naszych firm. Okazuje się, że ich pozycja słabnie. Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią 99,8 proc. wszystkich polskich spółek. Tylko 32 proc. z nich odnotowało w ubiegłym roku wyższe obroty, a u 34 proc. przychody zmalały.
   Dla porównania w 2004 roku przychody małych i średnich spółek wzrosły o 16,1 proc., w ubiegłym już tylko o 4,4 proc. Za to koszty funkcjonowania były wyższe o 20 proc. Winą za to przedsiębiorcy obarczają wysokie pozapłacowe koszty pracy, wysokie podatki i koszty ich pobierania oraz niejasne prawo.
   Gwarantem rozwoju i konkurencyjności są inwestycje. Jednak ich poziom wśród polskich firm nie jest imponujący. W roku 2005 tylko 30,8 proc. przedsiębiorstw mogło sobie pozwolić na rozbudowę i zakup nowych linii produkcyjnych. W przypadku 37,2 proc. małych i średnich przedsiębiorstw odnotowano spadek.
   Przedsiębiorcy coraz częściej myślą o przeniesieniu firmy za południową granicę, gdzie już funkcjonuje podatek liniowy. - Analizując to, co zapowiada Zyta Gilowska, czeka nas jedynie przeniesienie obciążeń z jednego miejsca w inne - mówi prof. Blikle, prezes firmy A. Blikle. Artur Zawisza, poseł PiS, zapewnia, że jego partia dostrzega problemy przedsiębiorców. Premier spełnia swoje obietnice: przeprowadzi reformę podatkową, przygotuje ustawę o swobodzie działalności gospodarczej i pakiet inwestycyjny.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 17-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.