informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga na nowe technologie: Taka sama dla wszystkich

   Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o wspieraniu działalności innowacyjnej oznacza, że każda firma decydująca się na zakup nowych technologii będzie miała prawo do takiej samej ulgi - podaje "Gazeta Prawna".


   Zmiany w ustawie o wspieraniu działalności innowacyjnej dotyczą głównie podatków. Nowelizacja zakłada, że wartość odpisu przysługującego przedsiębiorcom w związku z zakupem nowych technologii, będzie zależna od ceny zakupionych innowacji. Dotychczas do ulg uprawniał zakup nowych technologii od jednostek naukowych. Teraz ulga dotyczyła będzie zakupu innowacji od wszystkich podmiotów.
   Ujednolicone zostaną również wysokości odpisów dla poszczególnych grup przedsiębiorców. Każdy z nich bez względu na status będzie miał możliwość pomniejszenia podstawy opodatkowania o 50% ceny nowej technologii. Firmy, które skorzystały z ulg przed uchwaleniem nowej ustawy nie będą musiały jej zwracać, gdyż znowelizowane przepisy wejdą w życie z datą wsteczną i zaczną obowiązywać od początku 2006 roku.
   W ustawie o wspieraniu działalności innowacyjnej pojawi się kryterium przedsiębiorcy znajdującego się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Zdecydowano również, że centrum badawczo-rozwojowe będzie miało przedłużony termin dokonywania odpisów na rachunek bankowy funduszu innowacyjności aż do 15 dnia następnego miesiąca.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 15-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.