informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy czeka nas wysyp nowych banków?
   Specjaliści mówią o konsolidacji sektora bankowego, czego zresztą najlepszym przykładem jest połączenie Pekao S.A. i Banku BPH. Z drugiej strony wygląda na to, że na rynku pojawi się masa nowych banków! Co prawda niszowych, ale jednak!Wszystko zaczęło się jakiś czas temu, kiedy pośrednicy finansowi zaczęli wiązać się z jakimiś bankami. Część z nich została przejęta przez duże instytucje finansowe, część zaczęła funkcjonować jako samodzielne banki. Dobrym przykładem tego trendu może być Cetelem i Sygma Bank. Wydaje się jednak, że to był dopiero początek. Z wielu spływających do nas informacji wynika, że nad swoimi bankami poważnie myśli kilka instytucji.
   Najpoważniejszym kandydatem jest PZU S.A. W przypadku tego ubezpieczyciela własny bank to potężne oszczędności – nawet jeśli będzie to sama centrala bez placówek. Kolejnym kandydatem jest Kasa Krajowa SKOK. W tym przypadku są już zatrudnieni od kilku miesięcy ludzie, jest już cały plan, tylko nie ma zgody NBP. Na mieście mówi się, że trzeba będzie poczekać jeszcze trochę, prawdopodobnie na następcę prof. Balcerowicza lub/i Super Nadzór. Powinien łaskawszym okiem spojrzy na projekt SKOK-ów. Chociaż pojawiają się opinie, że własny bank jest pierwszym krokiem do „komercjalizacji” Kas, to chodzi raczej o oszczędności – tak jak ma to miejsce w przypadki Banków Spółdzielczych. Ubocznym efektem byłoby wejście „na bankowe salony” ze wszystkim tego konsekwencjami.
   Własny bank pozwala również na poszerzenie oferty. Widać to na przykładzie pośredników finansowych. O własnym banku intensywnie myślą również tacy, którzy dla niepoznaki zwą się doradcami finansowymi. I wcale nie chodzi tutaj o Open Finance, który „otwiera” Noble Bank. Dużo wskazuje bowiem, że chrapkę na własną instytucję bankową ma Provident, a także... Profi-Real. Jak widać ustawa antylichwiarska zaczyna działać... Chociaż w ich przypadku może to oznaczać również wejście na nowe obszary – na przykład kredyty i pożyczki hipoteczne.
   I ostatnia z nieoficjalnych plotek. Własny bank chce również zakładać Fundusz Mikro, którego głównym celem jest wspierania rozwoju mikroprzedsiębiorczości w Polsce. Idea szlachetna, a własny bank umożliwiałby lepsze jej wdrażanie w życie.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 15-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.