informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 50 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

ECTA: Polska przedostatnia w dostępności internetu wśród nowych krajów UE
   Polska jest na przedostatnim miejscu wśród nowych członków Unii Europejskiej pod względem dostępu do szerokopasmowego internetu. Dostęp do tej usługi ma w Polsce tylko 2,6% ludności i w gronie nowych członków UE wyprzedzamy jedynie Słowację z penetracją w wysokości 2,4%, informuje najnowszy raport European Competitive Telecommunications Association (ECTA), organizacji zrzeszającej 150 europejskich firm telekomunikacyjnych.
   Raport zwraca uwagę na powolną liberalizację rynku telekomunikacyjnego we wszystkich krajach, które dwa lata temu przystąpiły do Unii Europejskiej.
   Relatywnie najlepsza jest sytuacja użytkowników internetu w Estonii, z penetracją na poziomie 13,3% oraz na Malcie (12,8 % penetracji), ale i tam proces uwolnienia rynku i zwiększenia konkurencji przebiega bardzo powoli i prowadzi do powstawania „Europy dwóch prędkości”. Jednak, w ocenie autorów, opracowania zdecydowanie najgorsza jest sytuacja w Polsce i na Słowacji.
   „W wielu nowych krajach członkowskich do rozwiązania pozostają podstawowe kwestie liberalizujące rynek. Jest to szczególnie widoczne w Polsce i na Słowacji, gdzie nie została uwolniona pętla lokalna, nie ma bit stream access, a zasiedziały operator kontroluje ponad 70% rynku” – czytamy w raporcie ECTA.
   W tym tygodniu nowo wybrana prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska zapowiedziała działania zmierzające do zwiększenia konkurencyjności i obniżenia cen usług telekomunikacyjnych. Już w środę prezes podpisała decyzję otwierającą operatorom drogę do świadczenia usług szybkiego dostępu do internetu (bit stream access) przy wykorzystaniu sieci TP SA, zapowiedziała też szybkie podpisanie decyzji uwalniającej rynek abonamentu telefonicznego. Jednak, w ocenie regulatora, rozpoczęcie świadczenia przez nowych operatorów usług na tych rynkach nastąpi za przynajmniej kilka miesięcy.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.