informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Sejm nakręci popyt na programy komputerowe
   Producenci oprogramowania zacierają ręce. Szansą na większą sprzedaż i zyski jest uchwalona przez Sejm ustawa o wspieraniu innowacyjności. Dzięki niej firmy, które zdecydują się na zakup oprogramowania będą mogły odliczyć od dochodu połowę kosztów oprogramowania
   Firmy specjalizujące się w produkcji programów dla małych i średnich przedsiębiorstw liczą, że uchwalona ustawa podgrzeje rynek. Polskie firmy pod względem technologii są bardzo opóźnione w stosunku do Europy Zachodniej. Uchwalona przez Sejm ustawa ma przynieść podwójny efekt. „Firmy, które zainwestują w oprogramowanie będą efektywniej zarządzane, a tym samym będą mieć lepsze wyniki finansowe. Z drugiej strony zyskają też producenci programów, bo wzrośnie popyt na ich produkty” – twierdzi Mieczysław Bąk, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej.
   Przedstawiciele producentów mają nadzieję, że możliwość odliczenia od dochodu 50 proc. kosztów zakupu oprogramowania skłoni wiele firm do wymiany nielegalnego oprogramowania na licencjonowane. Niewątpliwe efekt ustawy byłby większy, gdyby dotyczyła również Zakładów Opieki Zdrowotnej a nie tylko firm.
   Cały rynek oprogramowania w Polsce w ubiegłym roku był szacowany na prawie 1 mld USD.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.