informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy internet będzie tańszy?
   Ceny dostępu do internetu spadną do końca roku o kilkanaście procent - zapowiedziała w środę Anna Streżyńska, nowa szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jak to możliwe?

   UKE zdecydowało, że TP SA musi udostępnić swoje łącza szerokopasmowego internetu innym operatorom - i to z 51-proc. upustem. Dzięki tej zniżce inne firmy będą mogły oferować internet taniej niż TP SA.
   Decyzja UKE pobudzi konkurencję. Mogą na tym skorzystać zwłaszcza te firmy, których nie stać było na stworzenie własnej infrastruktury, na przykład portale internetowe. Bardzo wiele zależy od TP SA - czy przyjmie postawę "nie oddamy ani guzika" i będzie chciała torpedować decyzję UKE. A ma wiele metod, by przewlekać takie sprawy, choćby udowadniając, że podłączenie klienta jest technicznie niemożliwe. I jeszcze jedno - klient będzie miał większy wybór, ale moim zdaniem tylko kilka procent użytkowników Neostrady zrezygnuje z niej na rzecz operatorów alternatywnych. TP SA wiąże swoich abonentów wysokimi karami za rezygnację z usługi. A poza tym większość użytkowników nie interesuje się tak bardzo tym, co się dzieje w telekomunikacji, za to dobrze pamięta, jak trudno było załatwić telefon. Ludzie będą się obawiali kłopotów.
   Dzięki tej decyzji TP SA musi szybciej przebierać nogami. Nawet gdyby chciała zaskarżyć decyzję UKE do sądu, to i tak musi myśleć, jak zapewnić lepszą jakość usług po niższych cenach. I per saldo zyskają na tym klienci.
   Mam jednak wątpliwości, czy rzeczywiście pojawi się wielu nowych operatorów. Wiąże się to przecież z pewnymi inwestycjami, a przykład P4 [ma być czwartym operatorem komórkowym] pokazuje, że nie tak łatwo znaleźć źródło finansowania.
   Zapowiedzi UKE o spadku cen pod koniec roku trudno będzie zweryfikować, bo ceny pewnie i tak spadną albo klient będzie miał więcej za tyle samo. Tylko czy regulator jest po to, by klienci płacili mniej?
   Od decyzji UKE infrastruktury nie przybędzie. A z szerokopasmowym dostępem do internetu u nas krucho. Tu potrzeba konkretnego planu rozwoju rynku telekomunikacyjnego, w który zaangażuje się zarówno rząd, jak i samorządy lokalne.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 12-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.