informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 89 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mniej bankructw: Branża budowlana wychodzi na prostą

   Odnotowano spadek upadłości firm i co najważniejsze - w coraz lepszej kondycji jest branża budowlana. Jak podaje firma Euler Hermes w I kwartale bieżącego roku zbankrutowały 133 przedsiębiorstwa, co w porównaniu z 222 upadłościami w analogicznym okresie 2005 r. jest optymistycznym akcentem.


   Tomasz Starus, Dyrektor w Dziale Oceny Ryzyka Euler Hermes mówi, że 2006 r. będzie kolejnym rokiem spadku liczby bankrutujących przedsiębiorstw. Znacząco zmniejszyła się liczba upadłości w branży budowlanej. Jest to potwierdzeniem faktu, że ta branża jest coraz mocniejsza i stale się rozwija. Fakt ten ma to ogromne znaczenie, impuls z tej dziedziny gospodarki napędza koniunkturę w innych branżach.
   Największa liczba bankrutów znajduje się w województwie śląskim (27), następnie w mazowieckim (23) i wielkopolskim (15), co jest związane z prawami statystyki. W tych rejonach jest zarejestrowana największa ilość firm w kraju, stąd też występuje w nich wyższy niż w innych regionach odsetek bankrutujących przedsiębiorstw. Warto odnotować, że w województwach świętokrzyskim i opolskim nie zbankrutowała ani jedna firma. W odniesieniu do I kwartału ubiegłego roku, spadkowa tendencja liczby upadłości dotyczy większości województw. Największy spadek stwierdzono w województwach: mazowieckim i dolnośląskim.
   W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2006 roku spośród firm, które ogłosiły upadłość, najwięcej jest spółek z o.o. (92) i indywidualnych przedsiębiorstw prowadzonych przez osoby fizyczne (24). Bankruci dominują w branży produkcyjnej (37 proc. wszystkich upadłości), usług (22 proc.) oraz sprzedaży hurtowej (17 proc.).


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 12-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.