informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą zapłaty

   Obowiązek podatkowy w przypadku wewnątrzwspólnotowych usług transportu towarów powstaje z chwilą dokonania zapłaty chociażby części należności, w okresie nie przekraczającym 30 dni od daty wykonania usługi - podaje "Gazeta Prawna".


   Nabywca wewnątrzwspólnotowej usługi transportu towarów ma możliwość podania numeru identyfikacji podatkowej, pod którym jest zarejestrowany na potrzeby transakcji krajowych. Przy nabywaniu tego typu usług polska spółka będąca podatnikiem VAT UE w myśl przepisu art. 97 ust. 10 ustawy o VAT, zobowiązana jest do posługiwania się numerem NIP poprzedzonym kodem PL. Brak numeru NIP-PL na fakturach jest jednak tylko uchybieniem formalnym nie mającym wpływu na rozliczenie usługi.
   W przypadku wewnątrzwspólnotowych usług transportu towarów, obowiązek podatkowy powstanie w podobny sposób, w jaki powstaje obowiązek podatkowy obowiązujący w przypadku świadczenia danej usługi na terytorium kraju. Obowiązek ten powstaje zatem z chwilą uiszczenia części lub całości zapłaty za wykonanie usługi, nie później jednak niż trzydziestego dnia po jej wykonaniu. Najpóźniej w 30 dniu od wykonania usługi spółka zobowiązana jest do zadeklarowania obowiązku podatkowego.
   Nabywanie wewnątrzwspólnotowych usług transportu towarów zobowiązuje spółkę do wystawiana faktur wewnętrznych, wykazując tym samym podatek należny z tytułu świadczonych usług. Podatek należny z tytułu importu usług podlega odliczeniu. Miejscem świadczenia wewnątrzwspólnotowej usługi transportu towarów, a tym samym miejscem jej opodatkowania jest więc miejsce, w którym rozpoczyna się transport.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 11-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.