informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: cykoria
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

300 zł - a nie 75 tys. zł - wystarczy na eurooscypka
Kancelaria patentowa próbowała wmówić góralom, że za 75 tys. zł powinni zastrzec europejski znak towarowy dla pięciu produktów z owczego mleka. Tymczasem Ministerstwo Rolnictwa zapewnia baców, że do skutecznej ochrony oscypka w Europie wystarczy 300 zł opłaty rejestracyjnej.
W ubiegłym tygodniu górale podali kosztorys rejestracji w Unii Europejskiej znaków towarowych pięciu produktów z mleka owczego - oscypka, bundzu, redykołki, żętycy i bryndzy - przygotowany przez warszawską kancelarię patentową. Tą samą, która w ubiegłym roku pomogła w rejestracji oznaczenia geograficznego dla tych podhalańskich produktów w polskim Urzędzie Patentowym.
Na początku maja "Gazeta" ujawniła, że zrobiono to niepotrzebnie, bo po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej ochronę produktów regionalnych gwarantuje wyłącznie rejestracja w Komisji Europejskiej. Dlatego bacowie znów zwrócili się do kancelarii patentowej, by zajęła się ochroną oscypka w Europie.
Kosztorys kancelarii patentowej mówi o potrzebie wydania około 75 tys. zł, jeśliby górale chcieli mieć europejskie znaki towarowe na wszystkie pięć produktów - po ok. 15 tys. zł za każdy z nich.
Przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa przekazali nam właśnie informację, że rejestracja produktu regionalnego w Komisji Europejskiej to wydatek około 300 zł. Zdaniem ministerstwa to wystarczy do skutecznej ochrony oscypka w Europie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 08-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.