informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Gwarancja bankowa zabezpieczy przed ryzykiem

   Banki komercyjne proponują przedsiębiorcom wykupienie gwarancji stanowiącej zabezpieczenie na wypadek niedotrzymania umowy z kontrahentem. Zarówno sprzedający, jak i kupujący towary i usługi może wykupić gwarancję bankową zabezpieczającą przed ryzykiem transakcji handlowych. Bank przyjmuje na siebie ryzyko w razie ewentualnej niewypłacalności zleceniodawcy, zobowiązując się tym samym do wypłacenia na rzecz beneficjenta określonej sumy - czytamy w "Gazecie Prawnej".


   Gwarancja bankowa jest swoistym zabezpieczeniem podnoszących wiarygodność kontrahenta oraz płynność finansową firmy. Gwarancja taka ułatwia wynegocjowanie niższych cen i korzystnych warunków kredytu kupieckiego, pozwala na zabezpieczenie transakcji handlowych tak w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. Warunkiem koniecznym, by firma uzyskała gwarancję bankową, jest jej dobra kondycja finansowa i wiarygodność kredytowa. Zawarcie umowy o udzielenie gwarancji zależne jest niekiedy od uzyskania przez bank prawnego zabezpieczenia wierzytelności, w postaci zastawu, hipoteki czy weksla in blanco, bądź też w formie poręczenia według prawa cywilnego.
   Gwarancja udzielana przez bank może mieć charakter bezwarunkowy, co oznacza, że wypłata świadczenia następuje na pisemne żądanie beneficjenta złożone bankowi, bez konieczności udokumentowania roszczenia. W przypadku gwarancji warunkowej stosowna wypłata dokonywana jest po złożeniu przez beneficjenta żądania zapłaty udokumentowanego zgodnie z zasadami przewidzianymi w umowie gwarancyjnej. Gwarancja obca polega na zabezpieczeniu, które oferuje kontrahent jako pomyślne zakończenie kontraktu handlowego. Gwarancja własna pojawia się wówczas, kiedy przedsiębiorca występujący w roli kupującego gwarantuje zabezpieczenie zapłaty sprzedawcy. Istnieją również inne typy gwarancji zobowiązujące bank do zapłaty na rzecz beneficjenta określonej w gwarancji kwoty. Są to: gwarancja dobrego wykonania umowy, gwarancja zwrotu zaliczki, gwarancja zapłaty rat leasingowych. gwarancja zapłaty długu celnego oraz gwarancja przetargowa.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 10-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.