informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości, oraz: Tolmer
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ostrzejsze kary dla firm naruszających prawa konsumentów
   Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje zaostrzenie sankcji dla przedsiębiorców naruszających zbiorowe interesy konsumentów. W projekcie nowej ustawy antymonopolowej przedsiębiorcy mieliby już być karani za samo naruszenie praw konsumentów, a nie jak dotychczas za niedostosowanie się do decyzji UOKiK.
   Według projektu ustawy UOKiK mógłby karać przedsiębiorców grzywnami o wartości nie przekraczającej 10% dochodów przedsiębiorców z ostatniego roku działalności. Ma to się przyczynić do "skuteczniejszego zwalczania najbardziej rozpowszechnionych i dotkliwych przypadków naruszania ekonomicznych interesów słabszych uczestników rynku".
   Projekt ustawy przewiduje również kilka innych istotnych zmian. UOKiK postuluje likwidację postępowania prowadzonego na wniosek. W tej chwili w takim postępowaniu UOKiK jest związany wnioskiem i nie może go poszerzyć o obszary działalności nie obejmowane przez wniosek podmiotu go składającego. W projekcie zmienione są także progi, powyżej których uczestnicy fuzji lub przejęć muszą ubiegać się o zgodę UOKiK. Według nowych propozycji maja one wynosić 1 mld euro światowego obrotu (dotychczas 50 mln euro) i 30 mln euro obrotu w Polsce w roku poprzedzającym koncentrację.
   UOKiK chce także wzmocnić pozycję powiatowych i miejskich rzeczników praw konsumenta poprzez wyposażenie ich w wyspecjalizowane biura. I utrudnienie odwoływania ich przez władze samorządowe.
   Nowa ustawa ma także przygotować polskie prawo do wymogów stawianych przez prawo unijne w zakresie utworzenia europejskiej sieci instytucji publicznych, zajmujących się ochroną konsumentów. Projekt ustawy trafił do konsultacji międzyresortowych.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 10-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.