informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 50 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mniej firm upada

   Liczba upadłych przedsiębiorstw obniżyła się w roku ubiegłym do poziomu sięgającego roku 1997 - podaje "Gazeta Prawna".


   Firm, które zbankrutowały zanotowano średnio o połowę mniej niż w roku ubiegłym. Jak wynika z przeprowadzonych badań i analiz najrzetelniej swoje płatności uiszczają hurtownie działające w branży farmaceutycznej, niesolidnymi płatnikami pozostają zaś firmy budowlane, które mimo dobrej koniunktury niechętnie regulują swoje zobowiązania finansowe.
   Poprawia się kondycja firm zajmujących się handlem hurtowym i detalicznym, produkcją artykułów spożywczych i napojów, a także budownictwem. Okazuje się jednak, że dobra koniunktura nie zawsze przekłada się na swobodny dostęp do kredytów kupieckich.
Wchodząc w relacje z firmami znaczenie ma nie tylko obecna sytuacja danej firmy na rynku czy jej wyniki finansowe. Niezwykle istotny jest także opracowany przez ubezpieczycieli tzw. wskaźnik moralności płatniczej wskazujący branże, w jakich przedsiębiorcy terminowo wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych.
   Obserwowana obecnie dobra koniunktura w jakiejś branży nie oznacza jednak pasma sukcesów dla kontrahentów. Handel hurtowy mimo zarejestrowanej małej liczby upadłości, należy do branży podwyższonego ryzyka głównie przez wzgląd na dużą konsolidację zagrażającą mniejszym podmiotom. Ostrożność wymagana jest również od handlujących z firmami z branży metalowej czy motoryzacyjnej, gdyż problemów w tym przypadku może nastręczać rosnąca konkurencja ze strony firm azjatyckich.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 07-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.