informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przedsiębiorcy z konieczności
   Już ponad półtora miliona Polaków prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą – podała Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
   Tylko w ubiegłym roku ponad 200 tysięcy osób zdecydowało się na zalożenie jednoosobowych przedsiębiorstw.
   Eksperci podkreślają, że takie zjawisko mogłoby cieszyć, gdyby nie to, że ogromna część tych osób została zmuszona do uruchomienia firmy przez pracodawców, którzy w ten sposób obniżają koszty swojej działalności. Nie jest to więc przejaw zdrowia, lecz patologii.
   Według organizacji przedsiębiorców, jedyną metodą na ograniczenie tego zjawiska jest obniżenie kosztów pracy, które należą u nas do najwyższych w Europie. Pracodawca do każdych 100 złotych wypłaconych pracownikowi dokłada 80 złotych w postaci różnych podatków i składek.
   Zdaniem ekspertów Lewiatana, udział samych podatków w kosztach zatrudnienia wynosi w Polsce 44 procent. Dla porównania – w Irlandii ten wskaźnik sięga 26 procent, a w Portugalii – 36 procent.
   Z badań wynika, że osoby prowadzące działalność gospodarczą dostrzegają wiele zalet samozatrudnienia, jeśli nie jest ono wymuszone.
   Prawie 60 procent z nich jest zadowolona ze swobody decydowania o czasie pracy. Co trzecia docenia możliwość jednoczesnej pracy dla różnych firm. Kolejna zaleta to łatwiejsze godzenie pracy z nauką niż przy zatrudnieniu na zwykłym etacie.
   Dodajmy że, spośród dwóch milionów firm działających w Polsce aż 95 procent stanowią mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż dziesięciu pracowników.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.