informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 43 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przepisy o VAT niezgodne z unijnymi
   "Rzeczpospolita" pisze, że w polskiej ustawie o VAT są nadal uregulowania sprzeczne z unijnymi. Dziennik podkreśla, że można się na nie poskarżyć do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, ale można też zamiast nich zastosować bezpośrednio prawo Unii Europejskiej.
   Według "Rzeczpospolitej", sprzeczne z regulacjami unijnymi są przede wszystkim przepisy sankcyjne, które mają eliminować nadużycia. Chodzi na przykład o zakaz odliczania podatku naliczonego, jeżeli wydatek nie był kosztem u osób prawnych, czy zakaz odliczania 30 procent VAT dla podatników, którzy nie wprowadzili na czas kas fiskalnych.
   Dziennik dodaje, że nasza ustawa nie pozwala także odliczać VAT z transakcji zawartej z firmą mającą siedzibę w państwie uznanym za raj podatkowy. Spektakularnym przykładem niezgodności z unijnymi przepisami jest zakaz odliczania VAT od nabywanych samochodów osobowych.
   Więcej szczegółów - w "Rzeczpospolitej"

Źródło: Rzeczpospolita - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 04-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.