informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 22 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

NBP: Banki oczekują wzrostu popytu na kredyty konsumenckie i dla firm
   Warszawa, 04.05.2006 (ISB) – Banki oczekują dalszego wzrostu popytu na kredyty korporacyjne zarówno dla dużych, jak i małych oraz średnich firm. Spodziewają się także wzrostu popytu na kredyty ze strony gospodarstw domowych, szczególnie w segmencie kredytów konsumpcyjnych, wynika z opublikowanej w czwartek ankiety Narodowego Banku Polskiego (NBP).
   „Banki przewidują, że w II kwartale 2006 r. popyt na kredyty ze strony przedsiębiorstw będzie nadal rósł. Utrzymują się przewidywania wysokiego wzrostu popytu w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw; banki oczekują również wyższego wzrostu popytu w sektorze dużych przedsiębiorstw, w szczególności w segmencie kredytów krótkoterminowych” – napisał NBP w raporcie „Sytuacja na rynku kredytowym. Wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych. II kwartał 2006”.
   W I kwartale br. wzrósł popyt na kredyt ze strony przedsiębiorstw. Procent netto, wyrażający tendencje w całym sektorze bankowym, nieznacznie zmniejszył się w sektorze dużych przedsiębiorstw w stosunku do poprzedniego kwartału, zaś w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw banki odnotowały silny wzrost popytu – procent netto przyjął tu najwyższą wartość od początku prowadzenia badań w segmencie kredytów krótkoterminowych i najwyższą od czwartego kwartału 2004 roku w segmencie kredytów długoterminowych.
   „Warto zaznaczyć, że tendencje w zakresie zmian popytu na kredyt w I kwartale 2006 r. banki przewidziały zdecydowanie trafniej, niż w poprzednich edycjach ankiety” – podkreśla bank centralny.
   W przypadku gospodarstw domowych, odnotowano ujemny procent netto zarówno w segmencie kredytów mieszkaniowych, jak i konsumpcyjnych, który sugeruje słabszy popyt w całym sektorze. NBP uważa, że wynika to głównie z zanotowania spadku popytu przez banki mające duży udział w danym segmencie kredytów dla gospodarstw domowych.
   „Banki przewidują jednak, że w II kwartale 2006 r. popyt będzie rósł, szczególnie silnie w segmencie kredytów konsumpcyjnych” – czytamy w raporcie.
   Banki prognozują złagodzenie kryteriów i warunków udzielania kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz kredytów konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych w drugim kwartale 2006 roku, podał też NBP.
   „Polityka kredytowa w segmencie kredytów mieszkaniowych ma zostać nieznacznie zaostrzona, co prawdopodobnie związane jest z dostosowaniem warunków i kryteriów udzielania kredytów do Rekomendacji S uchwalonej przez KNB” – czytamy w raporcie.
   Ankieta została przeprowadzona na przełomie marca i kwietnia 2006 roku wśród 23 banków, których łączny udział należności od przedsiębiorstw i gospodarstw domowych w portfelu sektora bankowego wynosi 78,3%.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 04-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.