informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 47 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Telepraca - zarabiaj w domu
Wystarczy komputer, dostęp do internetu i trochę cierpliwości. Oferty pracy bez trudu znajdziesz na zagranicznych serwisach .
Telepraca to najprościej mówiąc - praca poza biurem firmy, dla której wykonujesz zlecenie. Najczęściej "telepracuje" się w domu. Niezbędny jest komputer połączony z internetem (najlepiej tzw. sztywnym łączem). Połowa telepracowników to wolni strzelcy, tzw. freelancerzy, pozostali są związani z firmą umową o pracę, nie chodzą jednak do biura, ale pracują w domu.
Na całym świecie pracuje w ten sposób ok. 100 mln ludzi, z czego 52 mln to freelancerzy. Tylko 35 proc. telepracowników to specjaliści z jednej dziedziny, pozostali, wybierając zlecenia, nie ograniczają się do wyuczonego zawodu, np. psycholog tłumaczy teksty czy pisze prawniczy poradnik (dane International Telework Association & Council, organizacji monitorującej rynek telepracy).
W USA popularność tej formy zatrudnienia wzrosła po 11 września 2001 r. Firmy z World Trade Center, które wcześniej korzystały z telepracowników, mogły szybciej powrócić do normalnej działalności, bo ludzie, sprzęt i wartościowe dane były poza biurem.
Według danych Komisji Europejskiej w krajach Unii było w roku 1999 ponad 9 mln telepracowników. A jak to wygląda w Polsce? Z badań prowadzonych przed dwoma laty przez fundację Centrum Promocji Kobiet wynika, że z telepracy korzystają najczęściej pracodawcy z Warszawy i okolic. System ten działa w 22 proc. tutejszych firm - to według autorów raportu zasługa międzynarodowych korporacji mających siedziby w stolicy.
Miejscem, gdzie spotykają się freelancerzy i zleceniodawcy, są internetowe serwisy pośrednictwa pracy na zlecenie. Serwisy dzielą się na:
• aukcje telepracy (Freelance Markets): tu między freelancerami odbywa się internetowa licytacja o pracę wystawioną przez zleceniodawcę na przetarg, • bazy ofert (Boards) i banki talentów (Talent Banks): tu nie licytujesz telepracy, tylko przeszukujesz bazę ofert lub rejestrujesz się jako wolny strzelec i czekasz na zlecenie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 06-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.