informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 73 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kiedy pomoc rodziców dyskwalifikuje w pracy? A kiedy nie?
   Interesuje mnie praca biurowa - mówi starsza pani odwiedzająca stoisko firmy rekrutacyjnej na targach pracy. - Nie, nie dla mnie, dla niego! Pani pokazuje przestępującego za nią z nogi na nogę długowłosego chłopaka w skórzanej kurtce i wojskowych butach, z kilkoma kolczykami w nosie i w uszach. Dlaczego młodzi ludzie kontaktują się z pracodawcami, korzystając z pomocy rodziców?

Rodzice nie zawsze poprzestają na doradzaniu dzieciom przy wyborze kierunku wykształcenia. Niektórzy dzwonią, aby sprawdzić ogłoszenie o pracy, inni przychodzą z dzieckiem na rozmowę kwalifikacyjną, jeszcze inni... starają się uczestniczyć w negocjacjach płacowych.
   Jeśli rodzice przez całe życie decydują za dziecko, mogą doprowadzić do tego, że nie będzie umiało sobie radzić z odpowiedzialnością, także w pracy - zauważa Bartłomiej Szmajdziński, psycholog zajmujący się rekrutacją oraz diagnozą i rozwojem potencjału zawodowego. - Wiele z tych dzieci będzie miało problemy z podejmowaniem decyzji. W pracy mogą unikać decyzji lub podejmować je pochopnie.
   Ale czy zawsze pomoc rodziców w załatwieniu pracy o tym świadczy? W większości przypadków przyczyny są o wiele prostsze - nadgorliwość rodziców lub próba wykorzystania przez nich własnego doświadczenia na rynku pracy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 01-05-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.