informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 57 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Francja: internetowa zabawa w ministra finansów
   Francuski rząd pod koniec maja uruchomi internetową grę o nazwie Cyberbudget. Dzięki niej Francuzi będą mogli zapoznać się z trudami, jakie występują podczas planowania budżetu państwa.

   Minister finansów, Jean-Francois Cope, mówi, że pomysł przyszedł z Japonii, a we Francji został przystosowany do zaprezentowania go szerokiej publiczności - zgodnie z oświadczeniami będzie mogło wziąć w nim udział do dziesięciu tysięcy graczy jednocześnie.
   Gra polega na wcieleniu się w rolę ministra finansów, zaplanowaniu budżetu i próbie utrzymania go wobec nieprzewidzianych okoliczności. Rząd chce w ten sposób uświadomić obywatelom, jak niebagatelne są koszty wdrażania reform.
   Każdy z graczy dostanie do dyspozycji wirtualne 300 miliardów euro. Będzie musiał zatroszczyć się o utrzymanie deficytu budżetowego w zakresie 3 procent oraz nieprzekroczenie 60-procentowej granicy zadłużenia w stosunku do wielkości PKB.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.