informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: admin, aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Francja uchyla drzwi do pracy
   Przedstawiciele 61 zawodów od 1 maja będą mieli nieograniczony dostęp do francuskiego rynku pracy - poinformował Pierre Menat, ambasador Francji w Polsce. Grecja otwiera rynek w całości.

   Polacy nie mogą jednak bezpośrednio jechać do pracy we Francji - ostrzegł ambasador. W dalszym ciągu będzie bowiem obowiązywać procedura zezwoleń na wykonywanie pracy, natomiast francuski pracodawca nie będzie mógł odmówić zatrudnienia obcokrajowca wykonującego jeden z zawodów, które znalazły się na liście. Nie będzie też musiał zwracać się o pozwolenie na jego zatrudnienie do lokalnych władz. Pracę we Francji będzie można podjąć w takich branżach jak: budownictwo, roboty publiczne, gastronomia, hotelarstwo, rolnictwo, przemysł maszynowy i metalowy, przemysł przetwórczy i handel. Menat poinformował, że w 2005 r. w wymienionych na liście zawodach było w sumie 700 tys. miejsc pracy, z czego jedna trzecia nie została obsadzona z braku chętnych. Obywatele nowych państw członkowskich UE (z wyjątkiem Cypru i Malty) będą pracować we Francji na tych samych warunkach co Francuzi - będą otrzymywać takie samo wynagrodzenie, mieć te same przywileje socjalne i płacić te same podatki. Wymagana będzie jednak znajomość języka francuskiego.
   Francja ma w pełni otworzyć swój rynek pracy w 2009 r., a do tego czasu lista zawodów ma być sukcesywnie rozszerzana. Z kolei Grecja - według nieoficjalnych informacji - całkowicie otworzy od 1 maja swój rynek pracy dla tzw. nowej Europy. Nie będzie żadnych restrykcji w dostępie do rynku pracy - poinformowała PAP, powołując się na greckie źródła dyplomatyczne.
   Ograniczenia utrzyma Luksemburg. "W związku z trudną sytuacją na krajowym rynku pracy zdecydowaliśmy utrzymać ograniczenia nałożone 1 maja 2004 r." - czytamy w oficjalnym komunikacie rządowym. Jednocześnie Luksemburg zdecydował o wprowadzeniu ułatwień w przyznawaniu pozwoleń na pracę dla obywateli państw, które 1 maja 2004 r. weszły do Unii. Ponadto rząd tego kraju przekonuje, że w takich sektorach jak: rolnictwo, uprawa winorośli, hotelarstwo i usługi restauracyjne, pozwolenia na pracę będą wydawane od ręki. W innych sektorach procedury przyznawania pozwoleń Polakom czy Słowakom będą ułatwione "w zależności od sytuacji na rynku".
   Obecnie obywatele krajów, które przystąpiły do UE w 2004 r., mogą bez ograniczeń pracować w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji. Te kraje po rozszerzeniu Unii nie wprowadziły okresów przejściowych.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.