informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 56 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Inwestorzy o Polakach: tani i profesjonalni
   Firmy zagraniczne, które działają już w Polsce, są zadowolone, że tu zainwestowały. Cieszą się, że relatywnie mało mogą płacić pracownikom o niespodziewanie wysokich kwalifikacjach - wynika z badań KPMG

Firmy zagraniczne, które działają już w Polsce, są zadowolone, że tu zainwestowały. Cieszą się, że relatywnie mało mogą płacić pracownikom o niespodziewanie wysokich kwalifikacjach - wynika z badań KPMG.
   Firma doradcza KPMG i badawcza SMG KRC przepytały pod koniec ubiegłego roku przedstawicieli kilkudziesięciu spółek z kapitałem zagranicznym, które działają w Polsce nie dłużej niż 5 lat, jakie były powody inwestycji, czy spełniły się pokładane nadzieje, co jest bolączką. Wyniki zaskakują wyjątkowo przychylnymi opiniami.
   Żadna z pytanych firm nie podała, że efekty inwestycji ją rozczarowały, żadna nie zamierza ograniczać działalności w Polsce. Gdyby miały drugi raz wybierać, ponad 81 proc. wybrałoby znów Polskę.
   Co skłoniło firmy zagraniczne do inwestycji nad Wisłą? Niskie koszty, duży rynek wewnętrzny i lokalizacja w środku Europy - to żadne zaskoczenie, właśnie takie są nasze podstawowe zalety. Stawki podatkowe i pomoc publiczna państwa były słabym magnesem.
   O niższych pensjach i dużym rynku inwestorzy wiedzą wcześniej i dlatego do nas przyjeżdżają. Gdy jednak zapytaliśmy, co ich zaskoczyło przy wchodzeniu na polski rynek, aż 60 proc. przyznało, że wyjątkowe kwalifikacje pracowników - mówi Mariusz Strojny, współautor badań. Większość inwestorów nie wie, jak wysokie kwalifikacje (znajomość języków, kultura pracy) mają nasi pracownicy. Gdyby wiedzieli, być może inwestycji byłoby jeszcze więcej.
   KPMG postanowiło też sprawdzić polskie stereotypy. Okazało się, że przynajmniej w połowie nie są prawdziwe. Pierwszy z obalonych to niska wydajność pracy. Kolejny - że bez łapówki żadna sprawa nie ruszy z miejsca. W połowie bezzasadne są obawy, że polscy pracownicy mogą mieć niewystarczające kwalifikacje.
   Zdaniem Mirosława Proppé, doradcy z KPMG, to właśnie dobre zaplecze kadrowe - nie dla wszystkich oczywiste - powinno być hasłem wszystkich zajmujących się promocją Polski. - Bo w Europie Środowo-Wschodniej nie będą już powstawać zwykłe zakłady produkcyjne. Te przenoszą się do Chin i Indii. Teraz mamy szanse na przemysł wysokich technologii i centra badawcze. A tu potrzebni są specjaliści. Inwestorzy muszą wiedzieć, że ich u nas znajdą - przekonują autorzy badań.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.