informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Komu gospodarka zawdzięcza ten pęd
   Gospodarka Polski rozwija się szybciej niż oczekiwali tego najwięksi optymiści. W pierwszym kwartale sprzedaż detaliczna wzrosła o 9,4 proc., a średnia pensja o 4,7 proc. - wynika z danych opublikowanych przez GUS.

   Inflacja w marcu osiągnęła jedynie 0,4 proc. Minister finansów Zyta Gilowska prognozuje, że w tym roku gospodarka Polski będzie pędzić w tempie 5,2 proc. Zapytaliśmy ekspertów, któremu rządowi zawdzięczamy tak wysoki wzrost gospodarczy.
   Obecne dobre wyniki zawdzięczamy przede wszystkim przedsiębiorcom, a nie rządom. Trudno jednoznacznie wskazać, czy warunki dla ich działalności są lepsze teraz, czy może w poprzednich latach. Minął zbyt krótki czas, żeby można było powiedzieć, że działalność obecnego rządu miała wpływ na wzrost gospodarczy. Jednak warto zaznaczyć, że gdyby działalność tego rządu była bardzo negatywna, to nie byłoby takiego zadowolenia. Konsumpcja czy inwestycje to wskaźniki oparte w znacznej mierze na oczekiwaniach. Optymizm przedsiębiorców i konsumentów jest na najwyższym poziomie od dziesięciu lat, konsumpcja jest bardzo wysoka, eksport i inwestycje rosną. To świadczy, że informacje płynące ze strony rządu w ciągu ostatniego pół roku nie wpłynęły w żaden sposób negatywnie na zachowanie konsumentów i przedsiębiorców.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.