informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Lepsze warunki rozwoju dla firm dzięki ustawie

   Wkrótce na posiedzenie rządu trafi ustawa, która ma ułatwić firmom funkcjonowanie w Polsce poprzez stworzenie lepszych warunków do ich rozwoju - podaje "Rzeczpospolita".

   Zapowiadana nowelizacja ustawy nie cieszy jednak przedsiębiorców, których wyłączono z prac nad nową wersją projektu. Zdaniem ekspertów pracodawcy powinni uczestniczyć w pracach nad ustawą chociażby w jej początkowym legislacyjnym etapie, w przeciwnym razie ich zaniepokojenie i obawy wzrosną z uwagi na niewiadome intencje rządu.
   Wiceminister gospodarki Andrzej Kaczmarek, uspokaja przedsiębiorców i wyjaśnia, iż opracowywany przez Ministerstwo projekt przewiduje wiele korzystnych zmian zwłaszcza dla drobnych wytwórców. Nie będą oni zmuszani do ponoszenia obciążeń finansowych w okresie, który nie obfituje w zlecenia, a co za tym idzie w czasie tzw. "zastoju" będą mogli zawiesić działalność nie płacąc tym samym składek ZUS i zaliczek na podatek dochodowy. Projekt zakłada również liczne udogodnienia przy zakładaniu własnej firmy. Nie będzie więc konieczności chodzenia "od urzędu do urzędu", bowiem wszelkich niezbędnych formalności dokona pracownik urzędu skarbowego.
   Ministerstwo przewiduje również powstanie centralnej informacji o działalności gospodarczej, skupiającej dane z krajowej ewidencji podatników (NIP) i Głównego Urzędu Statystycznego (REGON), co ułatwi rejestrację firmy i pozwoli przyszłemu przedsiębiorcy zaoszczędzić niemałe ilości pieniędzy. Ponadto, zgodnie z projektem ministerstwa, wszelkie informacje o powstałym produkcie nie muszą koniecznie znajdować się na jego etykiecie, nowe przepisy dopuszczają bowiem możliwość umieszczenia oznakowań na paragonie. 
Likwidacji ulegnie ewidencja, co wprawdzie oznacza, że wpływy do gminnych kas zmniejszą się o blisko 28 milionów złotych, lecz tym samym znacznemu obniżeniu ulegną wydatki.
   Propozycja nowelizacji ma sprawić, że kontrole staną się mniej uciążliwe dla sprawdzanych firm. Zapisy w projekcie nie przewidują jednak określenia ram czasowych, w których kontrole mogłyby się odbywać. Ministerstwo nie wzięło również pod uwagę sugestii przedsiębiorców, którzy domagają się by urzędnicy łamiący prawo byli za swoje czyny obciążani konsekwencjami. Natomiast przywrócone mają zostać sankcje dla przedsiębiorców, którzy łamią prawo prowadząc interesy wbrew obowiązującym przepisom, jak również dla tych, którzy nie posiadają odpowiednich uprawnień oraz przyjmują płatności bez udziału pośrednictwa bankowego.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 27-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.