informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy o dotacje będzie łatwiej?

   Uproszczenie procedur oraz ograniczenie formalności sprawia, że fundusze strukturalne będą łatwiej osiągalne. Na lata 2007-2013 zapowiadane są duże udogodnienia, opierające się na wprowadzeniu mniej kosztownych i zdecydowanie mniej czasochłonnych procedur aplikacyjnych oraz zapewniające łatwiejszą realizację przedsięwzięć - czytamy w "Gazecie Prawnej".

   Trudne i skomplikowane procedury obowiązujące w tym roku nie odstraszyły jednak ponad 20 tys. firm, które do programu wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw złożyły wnioski o realizację projektów inwestycyjnych i doradczych. Obok kredytów bankowych, to właśnie bezzwrotne dotacje unijne są najlepszym źródłem kapitałowym i zarazem gwarantem finansowego wsparcia dla firm. Ze środków unijnych firmy finansują przede wszystkim zakup wielu maszyn i urządzeń, które mają służyć odtworzeniu majątku firmy. Eksperci zauważają, że uzupełnienie podstawowych braków w zasobach pozwoli firmom na swobodny rozwój oraz realizowanie dalszych działań w kategoriach przedsięwzięć innowacyjnych.
   Niewątpliwie warunkiem otrzymania funduszy strukturalnych jest nieporównywalnie dojrzalsze i bardziej ambitne myślenie firm, pozwalające nie tylko na dokonywanie inwestycji gwarantujących możliwość przetrwania na rynku, lecz także takich, które odznaczałyby się pewnym innowacyjnym charakterem.
   Nie od dziś ministerstwa głowią się nad tym, jak usprawnić realizację projektów i przyspieszyć proces wypłacania należności, a tym  samym zwiększyć efektywność wykorzystania programów pomocowych oraz uprościć obowiązujące dotychczas procedury dotyczące między innymi zakupu towarów i usług, jak również ograniczyć liczne protesty firm, których oferty przepadły w przetargach postanowiono znowelizować ustawę o zamówieniach publicznych. W związku z mającymi nastąpić zmianami pierwszy etap selekcji ma opierać się na merytorycznej ocenie projektu, a nie jak było dotychczas na weryfikacji całego wniosku.
   Planowane zmiany mają w ostatecznym kształcie doprowadzić do refundacji nie tylko kosztów związanych z realizacją projektu, lecz także części opłat związanych z procedurą aplikacyjną.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 26-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.