informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Chcą zbudować polskie Las Vegas
Trzy centra rozrywkowo-wypoczynkowe warte łącznie ponad 600 mln dol. chce zbudować w Polsce amerykańska firma ACV International LLC powiązana kapitałowo z George'em Lucasem. Inwestycja ma dać ponad 4 tys. miejsc pracy, a pośrednio zatrudnienie dla następnych 6 tys. osób.
Każdy z ośrodków ma mieć innych charakter. W Kostrzynie planowane jest centrum rekreacyjno-wypoczynkowe. W Modlinie podobne, ale z większym nastawieniem na rozrywkę (więcej salonów gier i miejsc hotelowych). Pod Wrocławiem centrum rozrywki ma być powiązane z dużym centrum handlowym.
We wszystkich trzech centrach główną atrakcją turystyczną ma być "ulica cudów". To teren z wysokimi "gotyckimi" budowlami, restauracjami, kasynami, sklepami itd. Po zapadnięciu zmroku mają się tam odbywać pokazy światła, dźwięku, ognia, wody i cudów techniki, jakie George Lucas wykorzystuje w filmach. W projekt ulic zaangażowany ma być osobiście sam reżyser.
Cały projekt szacowany jest na 600-800 mln dol., z tego ok. 160 mln ma zostać zainwestowane w pierwszym etapie - w Kostrzynie nad Odrą. Burmistrz tego miasta Andrzej Kunt liczy, że kompleks zostanie wybudowany w dwa lata i otwarty już w 2006 r.
Pracę przy jego budowie miałoby znaleźć ok. 4 tys. osób. Bezpośrednio w centrum zatrudnienie znalazłoby blisko 1,5 tys. osób, pośrednio przyczyniłoby się do powstania 2 tys. nowych miejsc pracy.
Z naszych rozmów z samorządowcami wynika, że reprezentujący ACV International Mark Advent, Stephan Chen i Mark Vlassopulos wizytowali już miejsca trzech inwestycji. W czwartek Twierdzę Modlin znów odwiedzili przedstawiciele inwestorów i spotkali się z szefami warszawskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego (teren twierdzy należy do AMW).

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 06-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.