informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 60 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Inkubator ułatwi firmie start

   We Wrocławskim Parku Technologicznym ruszył Inkubator Centrum Technologii - donosi "Rzeczpospolita". Oferty inkubatorów są przygotowywane z myślą o osobach chcących prowadzić działalność gospodarczą związaną z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii.

   W sezonie letnim zostaną otwarte trzy następne inkubatory: Beskidzki Inkubator Technologiczny w Bielsku-Białej, Inkubator Technologiczny w Bełchatowie oraz Inkubator na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Jacek Guliński zastępca dyrektora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego informuje, że wkrótce odbędzie się akcja promocyjna inkubatora, a w czerwcu odbędzie się jego otwarcie. Laureaci konkursu na pomysł na biznes będą pierwszymi klientami inkubatora. Finaliści z terenu wielkopolski dostaną dofinansowanie z funduszy unijnych. Nowe przedsiębiorstwa nabędą uprawnienia do bezpłatnego korzystania z mebli i sprzętu komputerowego. Dodatkowo przez 2 lata będą płacić niższe stawki za wynajem lokali. Ma to im pomóc w rozwoju firmy.
   W maju rozpocznie działalność Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości. Ma on wspierać firmy, które zakładają studenci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego. Akademii Rolniczej i Politechniki. Wymienione uczelnie wrocławskie będą wskazywać firmy, które będą mogły działać w inkubatorze. Nowe firmy będą mogły korzystać z zaplecza parku technologicznego. Za stanowiska pracy będą opłacać stawki preferencyjne. Po dwóch latach zaczną ich obowiązywać stawki rynkowe. Jednak przedsiębiorstwa, które zamierzają korzystać z laboratoriów, mogą liczyć na inne preferencje.
   Firmy działające w Beskidzkim Inkubatorze Technologicznym mogą liczyć na preferencyjne stawki za wynajem powierzchni i wysokiej jakości infrastrukturę IT. Jak informuje James Jurczyk, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej, przez pierwszy rok swojej działalności będą płacić 12 zł miesięcznie za mkw wynajmowanej powierzchni, w drugim roku 17 zł, w trzecim - 22 zł. Po 3 latach opłaty będą naliczane według stawek rynkowych.
   Na 2008 rok planowane jest także otwarcie Life-Science Parku zarządzanego przez Jagiellońskie Centrum Innowacji przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Projekt ma wspierać rozwój racjonalizatorskich przedsięwzięć związanych z biotechnologią i biomedycyną. Paweł Błachno, prezes Jagiellońskiego Centrum Innowacji podkreśla: "Już rozmawiamy z pierwszymi firmami, które chcą rozpocząć tu działalność".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 24-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.