informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kontrola skarbowa: Podatnik bardziej chroniony

   Projekt nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej, w której mają się znaleźć przepisy zapewniające większą ochronę podatników, został opracowany przez senatorów. Nowelizacja ma być dostosowana do wytycznych Trybunału Konstytucyjnego - podaje "Gazeta Prawna".

   Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 20 czerwca 2005 r. orzekł, że przepisy ustawy o kontroli skarbowej naruszają prawo do prywatności, wolności, komunikowania się oraz zasadę przyzwoitej legislacji. Przepisy te nie uległy zmianie i tracą moc 30 czerwca bieżącego roku.
   W projekcie nowelizacji przygotowanym przez senatorów znajduje się propozycja, żeby wywiad skarbowy uzyskiwał i gromadził oraz przetwarzał informacje o dochodach i obrotach podmiotów podlegających kontroli skarbowej, a nie o osobach. Wywiad skarbowy zachowa stare uprawnienia do obserwowania i zapisu zdarzeń w miejscach publicznych. Czynności takie będzie mógł jednak wykonywać wyłącznie w celu wykrycia, ustalenia sprawców, a także uzyskania i utrwalenia dowodów przestępstwa. Na uzyskiwanie i przetwarzanie przez wywiad skarbowy informacji o abonentach i ich rozmowach, wywiad skarbowy będzie musiał uzyskać wcześniejszą zgodę sądu.
   Ministerstwo Finansów przygotowało własny projekt nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej. Jedną z propozycji jest zapis, że wywiad skarbowy będzie działał w sposób możliwie najmniej naruszający dobra osoby, wobec której toczy się postępowanie. Podatnik, wobec którego będą prowadzone czynności operacyjno-rozpoznawcze uzyska prawo do złożenia zażalenia do prokuratora generalnego a także do złożenia korekty deklaracji podatkowej po zakończeniu kontroli skarbowej. Minister finansów będzie mógł ujawnić dane objęte tajemnicą skarbową. Operatorzy telefoniczni będą zobowiązani do przekazywania bilingów rozmów służbom skarbowym na własny koszt.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 22-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.